en   fr   de   ro   es   it
  
     Username:  Password:  

registerforgot password?

Wednesday, 18 October 2017
Browse by artists Browse
LAST  Advertisements
LAST  Last Queries

 


Listen Desha bere.flv


Lyrics

Largohu (Shpat Kasapi)

As Një Her Më Nuk Gaboj, As Një Her Më As Një Her, Pse Gjdo Gjë Në Ty M'kujton,
Pse Pranvera Për Mu S'vjen. As Një Her, Më Unë Me Ty, As Një Her Ne Dy Bashkë.
Do T'kaloj Dhe Kjo Fortun. Do Të Vij Dhe Ai Çast.

Ëndrrat S'më Lëjn Rehat, Për Çdo Nat Më Shqetsojn. Pse Po Më Ndodh Kështu? Dua
Të Jetoj...

Ëndrrat S'më Lëjn Rehat, Për Çdo Nat Më Shqetsojn. Pse Po Më Ndodh Kështu? Dua
Të Jetoj...

(chorus)
Largohu Ti Nga Syt E Mi Mos Më Lëndo Në Zemër T'thash.
Largohu Ti Dhe Mos U Kthe, Krejt Çka Pata Ty Ti Dhash.

Largohu Ti Nga Syt E Mi Mos Më Lëndo Në Zemër T'thash.
Largohu Ti Dhe Mos U Kthe, Krejt Çka Pata Ty Ti Dhash.

As Një Her Më S'do Të Du, Siq Të Desha Unë Ty. A Sa Shumë Më Ke Përvlu, A Sa
Qava Për Ne Dy.
Tash Rri Vetëm Në Kët Dhomë, Kujtoj Çastet Tona Bashkë. Ndonse Dua Të T'harroj,
Ndoshta Vjen Dhe Ai Çast.

Ëndrrat S'më Lën Rehat, Për Çdo Nat Më Shqetsojn. Pse Po Më Ndodh Kështu? Dua Të
Jetoj...

Ëndrrat S'më Lëjn Rehat, Për Çdo Nat Më Shqetsojn. Pse Po Më Ndodh Kështu? Dua
Të Jetoj...

(chorus)
Largohu Ti Nga Syt E Mi Mos Më Lëndo Në Zemër T'thash.
Largohu Ti Dhe Mos U Kthe, Krejt Çka Pata Ty Ti Dhash.

Largohu Ti Nga Syt E Mi Mos Më Lëndo Në Zemër T'thash.
Largohu Ti Dhe Mos U Kthe, Krejt Çka Pata Ty Ti Dhash.
(repeat Chorus 2 More Times

e di ca do ti (akrepi)

- NUK DI NE CKREVAT DO TA KALOJ KET NATE - I'M A BAD BOY LOOKING FOR A BAD GIRL - UNE E DI CA DO TI STROFA 1 NGRI VOLUMIN NE MAKSIMUM , ME KET BENC FUORISTRAD SKALON DOT PA RA NE SY, FUTJA NGA TANI SE SONTE KANE MBROMJE, SIGURISHT QE JEMI FTU NUK KA PARTY PA NE, PASTAJ PERVEC KSAJ SONTE MENJA MKA SHKU, ME XHULJETEN GJOKSDERREN NATEN ME E KALU, TE DERDHET TEKILA CURRILA, SA MOS TE DALLOJ DOT PALLOSHIN TIM NGA SHISHJA, SHIF CBON KY MBRAPA AKOMA SE KA DREDH, APO NGA FJALET E MIA PALE KU MENJA I BREDH, SOT NDIHEM NE FORM DO QIS RIVALET BLLOF, ZINXHIRI TRASH SA GISHTI DHE KOSTUMI BOSS, ARRITEM,HAPET DERA,ME DUKET VETJA, SI NE RIO DE JANIERO, AS DEEJAY SPERQENDROHEJ DOT ISHE BO QULL NE DJERS, NGA BYTHET E CICAT QE DRIDHEN GJITH QEF, MEQE TE GJITH SYTE NGA NE I KTHYN, THASH TE PREZANTOHESHA ME NJE ULERIM...COMMON REFRENI 2X NUK DI NE CKREVAT DO TA KALOJ KET NATE I AM A BAD BOY LOOKING FOR A BAD GIRL UNE E DI CA DO TI STROFA 2 PASH NJE VAJZ TE VESHUR ME LEKURE KOMPLET EKSTRAVAGANTE, E THITHTE CIGAREN NE MENYRE PROVOKANTE, I THEM VAJZ MBA RITMIN MOS NDALO,MUND TE DUHET PER ME VONE,AJO QESH E FILLON, TE LLOMOTISI PA PUSHIM, BOJ SIKUR E DEGJOJ, POR BISEDAT E GJATA INTERESIN MA LARGOJN, E NDERPRES, DESHA TE SHTOJ DICKA.. MA PRET, TE MU PA LEK GJO SKA, I THEM PER FAT BUZEQESHJES TENDE ARRIJ TI REZISTOJ, SIDOQOFT NJI XHIRO NGA DENTISTI SDO ISH KEQ TA BOJE, KALIBRI IM NUK JE POR PO DESHE TE NDIHMOJ, DY KAMIONIST PENSIONISTA NE VEND TI PREZANTOJ, KISHE EDHE NGA ATO QE SDINE AS VETE CA DUN, E NUK E KUPTOJN QE KTU JANE NE VEND TE GABUM, DRIDHEN SI NGJALA NGA DORA TE RRESHQASIN, SA I PYET PER EMRIN FILLOJN E BERTASIN, KUR JA NJE BIONDE SUPER**I NE MES TE MASES, BASHKEPUNIM I SE EMES ME PENELIN E PIKASOS, I AFROHEM ME LEZET ATY KAM KUPTU, QE AJO BITCH KISH PI ME SHUM SE MU, JAM MESU TE HUM KOHEN KOT TE HUM LEKET KOT, POR SE HUMB KURR NJI RAST SI KY SOT, E SODIS SI KERCEN E CMENDEM SI NJE DEM, QE KUR SHEF DICKA TE KUQE BRIRIN NIS E MPREF, REFRENI 2X NUK DI NE CKREVAT DO TA KALOJ KET NATE I AM A BAD BOY LOOKING FOR A BAD GIRL UNE E DI CA DO TI STROFA 3 HAPNI RRUGEN,HAPNI RRUGEN, SE JAM TAPE, NXORRA TYM NGA VESHET, SULM I MENJEHERSHEM , NE KERCIM E SIPER U BEME NJE TRUP I VETEM, SA PER KOMPLIMENTE S'E KAM GOJEN MJALTE, ARRITA TE LIDH 2 FJALE, E IA PESHPERITA NGADALE, SOT DO NJOHESH PASIONIN E NJE GANGSTERI, DO T'PERPLAS AQ FORT SA TE HARROSH DHE EMRIN, SA TE KEM TAKATIN, SA TE PRISH DHE KREVATIN, SA TLEJ PA GJUM PALLATIN, SA TE KETE ZILI DHE MAMI KEMBET E GJATA S'I MBARONIN KURRE KUR I PREKA MU DUK E FUTA DOREN NE FURRE, NXEHTSINE MA SHPJEGOI ME NJE LEVIZJE BUJARE, SA HAP E MBYLL SYT U ZGHIDH FARE, U PERSHENDET ME CA TIPA, THA CUNA IKA, ATA ME PAN SHTREMBER TE HUTUAR NGA ZILIA, ME TREGOI NE FILLIM, SE PREFERON NMAKIN, POR SI PERFUNDIM, SPRITI DOT GJER NE SHPI, ISH NJE LLUPSE AQ E MADHE, SAQE PER BAJAMET S'E VRAU MENJEN FARE, UNE I RELAKSUAR ME BREKZAT E SAJ NE DOR, MUNDOHESHA TE GJEJA CPARFUM I KISHTE VENE, MA TREGUN SI TE VIRGJER QE STA BENTE TE GJAT, AJO TE VIRGJER KISHTE VETEM VESHIN E DJATHTE, TEKNIKA E SAJ ZHDUKU CDO DYSHIM, E QAU LAMBADEN MBI MIKUN TIM REFRENI 2X NUK DI NE CKREVAT DO TA KALOJ KET NATE I AM A BAD BOY LOOKING FOR A BAD GIRL UN E DI CA DO TI MOVE YOUR**MO MOVE YOU** MOVE YOUR**COMMON MOVE YOUR** MOVE YOUR**MO MOVE YOUR** MOVE YOUR**COMMON MOVE YOUR**BABY U PA PUNA NATEN E KALON NE MAKINEN TIME

Rinia E Humbur (Rritmi i Rruges)

Vetem nje djale i ri, sikur ti edhe une dikur isha
po nuk e kam me ate qetesi shpirterore qe e kisha
se dheu i huaj me treti, asgje tjeter nuk me mbeti
tani jam si vdekur, i permallshem, larg i tretur
Larg vendlindjes, familjes, larg te afermve te mi,
larg nenes qe eshte duke qare me duart ne gji, e lash ne shtepi
larg asaj qe desha, qe me deshi, dhe ende e dua
por largsia na ndaun te dyve, e mbyti ate, me dogji mua
Nete të gjata pa gjume, te lagura me lot
kaloj c'do nate, por vajtimet nuk me ndihmojne dot
sepse kot i vetmuar ne kete ferr jetoj
vetem nga dhembja dhe malli po kendoj

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

Gurbeti me treti, larg gjithckaje qe pata
tani s'i kam me shoket e vjeter shoqeri me ben vetem nata
kur i vetmuar ne dhome rri, dhe flas me fotografi
por nuk me degjojne ato mua edhe pse un dua
qe zerin tuaj te degjoj, fytyrat tuaj ledhatoj
te c'mallem me ju persemiri, ashtu si c'mallet prindi e biri
por nuk mundem, se jeta veshtire
me ka ndeshkuar,me ka tradhtuar
me duket se dhe Zoti me ka harruar

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

I kujtoj ato dite, kur ne vendin tim jetoja
kur jo si tani nga mallengjimi, po nga gezimi kur kendoja
per vendlindjen, atdheun, per jeten dhe dashurine
per vajzen e enderrave te mia
per lirine, per rinine qe e humba
neper rruget e qytetit te panjohur
ketu jo ndonje i aferm, por jo as dilelli nuk me ka ngrohur
me duket se me i pikelluari ne gjithe boten une jam
edhe pse ende nuk i jam i vjeter, me duket se 500 vjet i kam
por un gabova dhe te lutem mos gabo edhe ti
para se te veprosh pa menduar, ver gishtin ne koke o njeri
dhe do te kuptosh se me mire te jesh i varfer ne vendin tend
se i pasur e pa lumturi ne nje tjeter vend.

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

Dua te jetoj nje enderr...
Ne vendin tim i lumtur... i lumtur...
E jam ne kete vend... vend... te huaj...
I humbur...

milimetri i fundit (akrepi)

Ndonjehere ndonjehere robi kerkon te ktheje mbrapsht kohen po robi se kthen dot mrabsht kohen, po edhe sikur te mund ta kthej mrapsht kohen prap, mbajeni mend, po te njejten gjo ka me bo Thojn cdo katastrof per pak dite harrohet/ po ca po ndodh me mu me asgjo nuk barazohet/ kur me dicka mesohesh e me pershtypje nuk tben/ pyes veten pse pa pir mu gjumi naten sme ze/ thojn kush osh burr e bon zemren gur/ po kjo nuk vlen per mu se paskam seder te smur/ u terapova me indiferenc por pa dobi/ se ajo qe te bren po se nxorre te tret te bon hi me braktisen mu se dhe kafazin ku shpirtin ma kan kyc ,vec lirise gjo tjeter sdu/ kur zogun e shqiponjes e kerkojn me e vra/ ai hidhet ne humner e sbi kurr ndor i gjall/ per t fitu dicka rrezikova gjithcka/ po zoti me ndihmofte se nuk e mbyll me kaq se dhe po u fundosa do marr me vete nji tuf/ se lista u zgjat aq shum sa dol nga tyta magnumit refreni nuk e di pse djellin e urrej ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej kjo qeli mu shpirtin po ma bren po sharroj milimetrin e fundit te prangave nen te lutem mos me urrej ti mu se sjam i till si njerzit tkan tregu qe e vetmja menyr per te mbijetu mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse jet jet mallkimi kujt po mzen me pistolet nen jastik nuk shtyhen me kto net du te zbrazem diku/cbona zot qe mkan denu/ pse kerkova pak respekt nga bota vujtjet mu shtun/ njerzit thojn te verteten vec kur mbeten vetem/ te marin te miren per tkeq se mendojn vec per vete/ edhe kur te buzeqeshin o per frik o per interes/ at burrni qe ju skeni un e ruj gjersa te vdes ne kohen kur me pan lart cdokush me ofroi ndihmen por tashi qe rash keq te gjith me kthyn shpinen/ vec i gjo msova te sigurt ne gjith kto vite/ ne duhet me pas besim te kush ateher vec te vetja ime/ thojn qe juda puthi krishtin pastaj e kryqezun/ por me mu gabut adres se un sfal kam etje per dhun/ e nuk me plas per boten se botes s'i plas per mu/ deri dje qesh altruist sot po ju shpall luft/ se e pata me pak me ju se sa me veten time/ se pata zemer sa kish nen tereza per nje vajz jetime/ e tju kerkoj falje per ca bona osht njilloj sikur tju kerkoj ndjese per faktin qe ekzistoj/ desha te ndryshoja boten e me ndryshoi ajo mua/ u bera si kriminelet qe deri dje perbuzja/ shpresoj qe shpirti te mgjej rehat ne boten qe vjen/ persa i perket se tanishmes po drogohem me rap refreni nuk e di pse djellin e urrej ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej kjo qeli mu shpirtin po ma bren po sharroj milimetrin e fundit te prangave nen te lutem mos me urrej ti mu se sjam i till si njerzit tkan tregu qe e vetmja menyr per te mbijetu mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse dikur qesh romantik jam bo paranoik/ sepse vajzat qe njoha kishin nevoj per kamzhik/ e sfidova shum durimin e teprova me mirsi per cudi njerzit marin xhentilecen per dobsi/ nje dhimbje e till s'mpihet dot as me miell/ jam shum krenar e s'shtirem dot sikur nuk e perfill/ ju qe mkerkoni shpresoni te mkapni ngjum/ e matuni mir se rast tjeter skeni per tpas mo kurr/ dhe per ata qe me than se kam te gjat me ket tip qe kam jam/ ja ku jam prap ktu mos u lodhni kot me mu sepse truni mka skadu qe ne 98/ kur mu desh te hyj nmekat per tmos humb jeten/ i doli fundi shishes smbahem dot ne kemb/ po me njomen syt me mori malli moj nen/ u bon 9 vjet qe ste shoh/tashi je thinj mkan thon/ do tjap 10 vjet nga jeta ime vec te gjej si te kam lon refreni nuk e di pse diellin e urrej ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej kjo qeli mu shpirtin po ma bren po sharroj milimetrin e fundit te prangave nen te lutem mos me urrej ti mu se sjam i till si njerzit tkan tregu qe e vetmja menyr per te mbijetu mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse

Dasma (Rovena Stefa)

Ne dasmen time, ti zemra ime
Eja e mos ngurro
Don qe t’na ndajne bashke nuk na lane
Trego se ende me do

Eja ne dasem eja, une te pres tek dera
Dhe nese pyet per ty dikush
Do te them se je krusht

Bini o ju tupana hallin o kush ma din
Ate qe e desha une sod e kam karrshi
Bini o ju tupana bini o veq per mua
Ate qe e desha une sod s’kam drejt ta dua.

zemer e thyer (akrepi)

AKREPI - ZEMER E THYER LYRICS Te njoha ty fillova t'besoj ne dashuri , ti per mu ishe e vetmja pasuni , t'kam cu n'vendet me t'bukra t'kam ble gjene me t'shtrenjt, s'di per ty po per mu kjo dashni ka qen e shenjt , sa her jam zen per tekat e tuja,leket e fundit ruja, t' shkonim bashk per pushime n'vene t'huja, per ty leja koken mbrapsh ktheja boten, kur ke qen keq t'kam nejt zgjut n'kok gjith naten, jam zen me shoket, kam len dhe punen, un bej per ty me shum se mundem e ti m'drejton pushken? esht e sikletshme esht e patretshme, e tashi nuk po shof tjeter zgjidhje t'vlefshme, syt e tu aq te bukur me verbun ma punun, me embelsi shum t'hidhet zemren ma helmun, dikush ma pati then se dashnia, ekziston ne libra ne filma e n'venat e mia. refreni vajze te desha shum.. zemren ma thyve da.......shurin time do e varros me ty vajze te desha shum.. zemren ma thyve da.......shurin time do e varros me ty Fshiji lotet mos bertit,s'du shpjegime hic, e ca shpjegimi ka per kte pervec faktit qe je bitch? ti e pate shoncin, ti e dogje shoncin, apo mos doje me pa si i hapet tjetrit plonci? ajo qe s'mesove dot ti esht respekti, po e shef vet ti,knej m'puth e m'qan knej shkon me tjetrin, para se te ndahemi du qe ta dish qe te kam respektu dhe kurr s'te kam tradhtu , jan momente qe mbeten per gjith jeten momente qe t'bojn me vra veten , planet per te ardhmen di i boj tash vetem per ty s'ka neser esht ceshtje kilometrash, ca doje me shum nga mu, ca te ka mungu, ne krevat jam ekspert biles per kte je lidh me mu , un ta pata thon gjoja me e rend per mu esht tradhtia, askush s'mund t'luj me ndjenjat e mia . refreni vajze te desha shum.. zemren ma thyve da.......shurin time do e varros me ty vajze te desha shum.. zemren ma thyve da.......shurin time do e varros me ty T'kam dash me shpirt, t'kam dash me zemer, s'kam dash kurr sa ty tjeter femer, t'kam trajtu si princesh aq te brisht, gjithmon e kam mbajt mshef nga ty ashpersin, nuk du t'ia di sa je penu,si teper t'kam besu, historin e jetes time t'kam tregu ke perfitu ,m'ke kujtu naiv njeri t'mir ja ku t'kapa ja ku po m'kerkon meshire, ca prisje ti qe t'boja mbasi t'ju shihja t'ju uroja jet t'lumtur diten e mir e t'dilja nga shpia? kemi gjith kto vite bashk.. sa vite kemi bashk dhe prap akoma s'me njohe moj vajz? mjaft tani mos qaj, se ti ke faj duart e gjakosura ne ferr do ti laj , pse s'ma the me par qe dashnia nje dite vyshket, e imja esht e perjetshme prandaj do e varros me ty sot. refreni vajze te desha shum.. zemren ma thyve da.......shurin time do e varros me ty vajze te desha shum.. zemren ma thyve da.......shurin time do e varros me ty


Video


By Sa.Shi.Marulaiah, Music Suchitra.
Mp3, Music, Download, Lyrics, Concerts, Tickets, Live, Video, DVD, Free, Dicography, Mpeg, Buy, Song, Band, Artist, Album, Tracks, Collection, Archive, Events, Search, CD